BAK360 Lille

fransa lille grand palais gezi tanıtım

BAK360‘ın sekizinci bölümünde Fransa’nın en kuzeyinde, Lille‘deyiz. 3 şehirlik gezimizin ilk durağı Lille’i 360 derece görüntülüyoruz. Yağmurlu ve romantik bir Fransa şehrinde tarih dolu sokakları dolaşıyoruz.

Fransa’nın en kuzeydeki büyük şehri Lille’i gezmeye şehrin meydanı Grand Palais‘den başlıyoruz. Ortasındaki tanrıça heykeliyle dikkat çekiyor Grand Palais. Meydanda yer alan La Vieille Bourse isimli tarihi borsa ve Furet du Nord isimli yüzlerce yıllık kitapçıyı tanıtıyoruz. Kitapçının içinde kısa bir gezintiden sonra Lille’in küçük ve tarihi sokaklarında dolaşıyoruz. Büyük Notre Dame Katedrali‘nin ve St Mauritius Kilisesi‘nin içini ve dışını iyice bir gezip 360 derece görüntülüyoruz. Gerçekten her köşesine ayrı bir işçilik dokunmuş mimarileriyle Lille’in katedralleri fazlasıyla dikkat çekiyor.

Katedralleri de gezdikten sonra acıkıyoruz ve bölümün sonunda Belçikalılar ve Fransızların ünlü yemeği Mussels&Fries yemeye oturuyoruz. Romantik şehirlerde dolaştığımız gezimizin ilk ayağı Lille’den dünyanın belki de en enteresan ve romantik şehirlerinden Brugge‘e gitmek üzere ayrılıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir