BAK360 Karadeniz – Giresun

Giresun-Rize gezi

BAK360‘ın beşinci bölümünde ufak bir Karadeniz turuna çıkıyoruz. Karadeniz gezimizin ilk kısmında Giresun Görele‘nin Karaburun Köyü‘ndeyiz. Tipik bir Karadeniz köyü olan Karaburun ayrıca sahile yakınlığı ve denizinin güzelliğiyle yeşille mavinin buluştuğu, adeta bir tatil köyü havası yaşatıyor.

Gezimize Karaburun Köyü’nün merkezinden başlıyoruz. Yeşillikler arasında, yüksek doz oksijenli Değirmenbayırı yolundan denize doğru inerken saklı doğal güzelliklere hayran oluyoruz. Yolun sonunda köyün hemen altında yer alan bakir Deliktaş Plajı‘na ulaşıyoruz. Sakin bir plaj ve tertemiz denizin birleştiği Deliktaş Plajı’nda kendimizi suya atıyor, Karadeniz’in güçlü dalgalarıyla eğleniyoruz.

Daha sonra Karaburun Köyü‘nün en yüksek noktasına çıkıp uçsuz bucaksız Karadeniz manzarasına bakıyoruz. Aşağı inip köy muhtarı Salih Zeki Bayram‘la kısa bir röportaj yaptıktan sonra Görele merkezine gidip meşhur Görele Pidesi‘ni yiyerek Giresun’a veda ediyoruz. Rize‘de kısa bir tur attığımız BAK360 Karadeniz – Rize bölümümüzü buradan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir