BAK360 Gent

Gent Gezİ BAK360 Belçika Gezisi
Gent – St. Michael Köprüsü

BAK360‘ın 10. bölümünde Belçika‘nın tarihi şehirlerinden Gent ‘teyiz. Kuzey Avrupa gezimizin son ayağı Gent’te Orta Çağ dokusunun modern hayatla bütünleştiği şık ve eğlenceli bir şehirle karşılaşıyoruz.

Gent gezisine şehrin ünlü kulelerinin aynı anda görünebildiği Aziz Michael Köprüsü üzerinden başlıyoruz. Köprüden geçip Aziz Nikola Kilisesi‘ne giriyoruz. Gotik mimariyle inşa edilmiş gösterişli Aziz Nikola Kilisesi’nin ardından Gent’in ünlü Çan Kulesi‘ni de görüp şehre silüetini kazandıran son kulenin sahibi Aziz Bavo Katedrali‘ni geziyoruz.

Gent ‘in Orta Çağ dokusuyla modern dokusunun gerçek anlamında içiçe geçtiği, hemen yanından tramvay geçen, yüzlerce yıllık lordlar şatosu Gravensteen‘i de 360 derece görüntüledikten sonra kendimizi Gent ‘in meydanlarına atıyoruz. Bin yıldır şehrin ticari faaliyetlerinin merkezleri olan şimdilerde turistik bar ve kafelerle dolu Korenmarkt ve Vrijdagmarkt isimli geniş ve şık meydanları dolaşıyoruz.


Vrijdagmarkt‘ta açık hava orkestra dinletisine, buradan ayrılıp şehrin tarihi sokaklarında yürürken sokak dans gösterisine denk gelip Gent’in eğlenceli ve sanatsever yönünü de görüp sizin için görüntülüyoruz. Grafitilerle dolu, şehrin gizli hazinelerinden Grafiti Sokağı‘ndan geçip kapanış yapmak üzere bir kez daha Vrijdagmarkt’a yol alıyoruz. Vrijdagmarkt’ta yer alan Avrupa’nın en ünlü birahanelerinden Dullet Griet‘nin önünden sizlere veda ediyoruz.

BAK360’ın önceki bölümlerini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir